• Attended the May 18, 2017 Breakfast with the Governor

    Matthew Keys

    Kevin Chronley, A/Z Corporation

    Jay Epstein, RCDD, ESS, Acentech

    Lisa Frisbie, AGC of MA.

    John DeChiaro, Alliant Insurance Services, Inc.

    John Gambino, Alliant Insurance Services, Inc.

    Nicholas Labbe, Alliant Insurance Services, Inc.

    Joe Flynn, Allsteel

    Drew Thiel, American Plumbing & Heating Corp.

    Pat O’Toole, American Plumbing & Heating Corp.

    Dan Anderson, Anderson Porter Design

    Mark Herendeen, Aon Risk Services, Inc. of Mass.

    Gregory Steele, AON Risk Solutions

    Stephanie Nappi Spencer, Aqueduct Technologies

    Kelly Bliss, ARC/ Architectural Resources Cambridge

    Frank Kennedy, ARCADIS

    Johnson Ip, ARCADIS

    Chris Eskin, Arch Insurance

    David Durfee, Armstrong

    Kevin Silveira, Armstrong

    Laurie Barton, Armstrong World Ind.

    Mike DiMascio, Arup

    Bill McKenna, Ascent

    Karen Gray, Ascent

    Lou Tarmy, Ascent

    Richard Lampman, Ascon Construction Inc.

    Monica Lawton, Associated Subcontractors of Mass.

    Scott Szycher, Associated Subcontractors of Mass.

    Bob Voth, Bala Consulting Engineers

    Corrin Wolf, Bala Consulting Engineers

    Steve Montibello, Bard, Rao + Athanas

    Brad Marmo, BCM Controls Corporation

    John Perrino, BCM Controls Corporation

    Moe LeFort, BCM Controls Corporation

    Steven Feinberg, BCM Controls Corporation

    Emily Leopold, Benjamin Franklin Institute of Technology

    Larson Rogers, Benjamin Franklin Institute of Technology

    Emil Frei, Berkeley Building Company

    Emil Frei, Berkeley Building Company

    Joe Martignetti, Berkeley Building Company

    Patrick Kelly, Berkeley Building Company

    Brian Rispoli, Berkley Surety Group

    Brian Rispoli, Berkley Surety Group

    John Costa, Berkley Surety Group

    Julia Martz, Berkley Surety Group

    Steven Buccigross, BlumShapiro

    Caroline Fitzgerald, PE, LEED AP, Bond

    Chris Decker, BOND Brothers, Inc

    Frank Hayes, BOND Brothers, Inc

    Greg Williamson, BOND Brothers, Inc

    Jill Papagni, Bond Brothers, Inc.

    Kristen Gowin, Boston NECA

    Matthew Keys, Boston Realty Advisors

    Jeff Shute, Bowdoin Construction

    Alejandro Miranda, Boylston Properties

    Todd Livolsi, Briggs Engineering & Testing

    Dana Kelly, Bruner/Cott Architects

    David Biancavilla, BSC Group

    Mark Magowan, BSC Group

    Anatoly Darov, Burns & Levinson LLP

    Joseph McCoy, C. E. Floyd Company, Inc.

    Debra Caminiti, Caminiti Consulting Co., Inc.

    Jack Haley, Caminiti Consulting Co., Inc.

    Michael Kissane, Canam Steel Corp.

    Ashley Holmes, Cannistraro

    David Cannistraro, Cannistraro

    Eddy Delcarmen, Cannistraro

    Jameson Buckley, Cannistraro

    Jeff Rudge, Cannistraro

    John Cannistraro, Jr., Cannistraro

    John Fodera, Cannistraro

    Justin Azbill, Cannistraro

    Kourtney Mierzejewski, Cannistraro

    Laura Cannistraro, Cannistraro

    Matthew Cannistaro, Cannistraro

    Samantha Hill, Cannistraro

    Tom Palange, Cannistraro

    Tom Jones, Castagna Construction

    Wes Rollins, Castagna Construction

    Chris Kaneb, Catamount Management

    Vickie Alani, CBT Architects

    Chris McPherson, Central Ceilings, Inc.

    Guy Compagnone, Chapman Construction/Design

    Michele Blair, Chapman Construction/Design

    Cristina Pignio, Chubb

    Brian MacDonald, Citrin Cooperman

    Sean Killgoar, Citrin Cooperman

    Jay Moskowitz, City Point Partners LLC

    Rudy Barajas, City Point Partners LLC

    Andy Hall, CNA

    Ron Walker, CohnReznick LLP

    Brian Meyer, Colliers

    Kevin Koch, Colliers International

    Brittany Boilard, Columbia Construction Company

    Tom DeRosa, Columbia Construction Company

    Alicia Hobart, Commodore Builders

    Cara Donleavy, Commodore Builders

    Jason Flood, Commodore Builders

    Joseph Albanese, Commodore Builders

    Steve Eustis, Commodore Builders

    Stan Martin, Commonsense Construction Law LLC

    Robert Leber, Cosentini Associates

    Deborah Wright, CPCE of Wentworth Institute of Technology

    Martha Sheehan, CPCE of Wentworth Institute of Technology

    Phil Hammond, CPCE of Wentworth Institute of Technology

    Richard Burns, Daniel Marr & Son Company

    Tom Walsh, Daniel O’Connell’s Sons

    Scott Semple, Davagian Grillo & Semple LLP

    Jonathan Bennett, DiCicco, Gulman & Company LLP

    Dan Skolski, DMS Design, llc

    Doreen Zankowski, Duane Morris LLP

    Michael Donahue, Duane Morris LLP

    Robert Zaffrann, Duane Morris LLP

    Scott McQuilkin, Duane Morris LLP

    Alex Dupnik, Dyer Brown Architects

    Ron Finlayson, E-Systems Corp.

    Marcus de Castro, E.M. Duggan, Inc.

    Chris Sheppard, Eastern Insurance

    Larry LaFreniere, Electric Supply Center

    Lindsay Drisko, ENE Systems, Inc.

    Antonios Vytiniotis, Exponent

    Brendan Casey, Exponent

    Tom Santer, F.W. Webb

    Damien Raffle, PLS, Feldman Land Surveyors

    Michael Feldman, Feldman Land Surveyors

    Paul Foley, Feldman Land Surveyors

    Steve Wilkes, Feldman Land Surveyors

    Rebecca Berry, Finegold Alexander Architects

    Mike Yako, GEI Consultants, Inc.

    Rich Tobin, GEI Consultants, Inc.

    Abigail Vladeck, Governor’s Office

    Matthew Smith, GZA

    Kyle Shepherd, H. Carr & Sons, Inc.

    Thomas Pucillo, H. Carr & Sons, Inc.

    Brian Novelline, HAKS

    Luke Olden, HAKS

    Mark Balfe, Haley & Aldrich

    Liz Fennessy, Haley & Aldrich, Inc.

    Christopher Hill, Harry Grodsky Co, Inc.

    Peter Nolen, Harry Grodsky Co, Inc.

    Ronda Paradis, HDR, Inc.

    Deborah Driscoll, High-Profile Monthly

    Michael Barnes, High-Profile Monthly

    John Park, Hill International

    John Connelly, Hinckley, Allen & Snyder LLP

    Chris Morog, HinckleyAllen

    Abby Brown, HLB Lighting Design

    Barrett Newell, HLB Lighting Design

    Robyn Goldstein, HLB Lighting Design

    David Noon, J. & M. Brown Company, Inc.

    Bil Dunham, J. C. Higgins Corp.

    Bob Gallagher, J. C. Higgins Corp.

    Jerry Gallagher, J. C. Higgins Corp.

    Tammy Ferland, J. C. Higgins Corp.

    Joseph McDonald, J. F. McDonald Insurance Agency

    Nathan Carlone, J. F. McDonald Insurance Agency

    William Jacobson, Jacobson Floral Supply

    Adam Palmer, JM Electrical Co., Inc.

    Frank Kelly, JM Electrical Co., Inc.

    John Guarracino, JM Electrical Co., Inc.

    Matthew Guarracino, JM Electrical Co., Inc.

    Niall Black, JM Electrical Co., Inc.

    Paul Guarracino, JM Electrical Co., Inc.

    Renee Leary, JM Electrical Co., Inc.

    Shelly Enes, JM Electrical Co., Inc.

    Stephen Guarracino, JM Electrical Co., Inc.

    Paul Sousa, John Turner Consulting

    Kristen Kelley, Kennedy/Jenks Consultants

    Sandra Beringer, Kimball

    Scott Peckham, Kimball

    Aaron Ford, L. A. Fuess Partners-Boston, LLC

    Jessica Burdin, Lee Kennedy Company

    Julie Toland, Lee Kennedy Company, Inc.

    Gregory McGee, Lendlease

    John Pignataro, Lendlease

    Nicholas Iselin, Lendlease

    Phillip Lamere, Lendlease

    Christoph Kapp, Liberty Mutual Surety

    Dan Wright, Liberty Mutual Surety

    Ellen Hurley, Liberty Mutual Surety

    Robert Desharnais, Liberty Mutual Surety

    Curtis Webster, Limbach Company LLC

    Ian Walshe, Limbach Company LLC

    Tom Roche, Limbach Company LLC

    Hannah Peretsky, Manganaro Northeast, LLC

    Jana Srajer, Manganaro Northeast, LLC

    Joe Tardif, Manganaro Northeast, LLC

    Daniel Perruzzi, Jr., AIA, Margulies Perruzzi Architects

    Tom McCafferty, Marr Scaffolding Co.

    Jan Breed, Massachusetts Building Congress

    Joe Thompson, McCusker Gill Inc

    Kevin Gill, Jr., McCusker-Gill, Inc.

    Scott Burns, McCusker-Gill, Inc.

    Loring Cook, Murtha Cullina LLP

    Sara Bryant, Murtha Cullina LLP

    Glenn Kingsbury, Nat’l.Electrical Contractors Assoc.

    Glenn Kingsbury, Nat’l.Electrical Contractors Assoc.

    Benjamin Goldfarb, Nauset Construction Corporation

    Stephen Affanato, New England Mechanical Contractors Association

    Peter Gormley, New England Waterproofing, Inc.

    Jessica Yarmarkovich, Nitsch Engineering

    Madeline DeClerck, Nitsch Engineering

    Steven Ventresca, Nitsch Engineering

    Steven Ventresca, Nitsch Engineering

    Cassandra McKenzie, Northeastern University

    Catherine Walsh, Northeastern University

    Lisa Ulbrich, Northeastern University

    Greg Pierce, Northstar Insurance

    Dan Wilson, Omnilite

    Paul Abdella, Omnilite

    Kenneth DeCosta, Pare Corporation

    Allison Mee, Peabody Office

    Angela Nicolopoulos, Peabody Office

    Christine Weiner, Peabody Office

    Kim Hickey, Peabody Office

    Teagan Jeffords, Peabody Office

    Brian Serafin, Premier Mechanical

    Joe McGrath, Premier Mechanical

    Bradford Hawes, RDK Engineers

    Joseph Kifer, RDK Engineers

    Carlos Alonso-Niemeyer, Reflex Lighting

    Dave Fitzpatrick, Reflex Lighting

    Jay Cormier, Reflex Lighting

    John Hasson, Reflex Lighting

    Rich Trabucco, Reflex Lighting

    Jason Rogers, Regnante Sterio & Osborne, LLP

    Michael Reilly, Reilly Communications

    Jeff Bryant, Resource Options, Inc.

    Michael Shea, Resource Options, Inc.

    Nicole Rando, Resource Options, Inc.

    Chuck Samiotes, Samiotes Consultants, Inc.

    Kim Sousa, Sanborn Head

    Pat Malone, Sanborn Head

    Stan Sadkowski, Sanborn Head

    Gerard Baer, Schneider Electric

    Justin Simmons, Schneider Electric

    Kevin Sullivan, Shawmut Design and Construction

    Jacqueline Dias, Shepley Bulfinch

    Robert Simmons, Shepley Bulfinch

    Brycen Spencer, Siemens

    Andrew Hross, Siemens Building Technologies, Inc.

    Andrew Krenning, Siemens Building Technologies, Inc.

    Andrew Palumbo, Siemens Building Technologies, Inc.

    Mike Wood, Siemens Building Technologies, Inc.

    Rob Alix, Siemens Building Technologies, Inc.

    Rocco Derrigo, Siemens Building Technologies, Inc.

    Steve Schultz, Siemens Building Technologies, Inc.

    Susan Kelly, Siemens Building Technologies, Inc.

    Tony Pimental, Siemens Building Technologies, Inc.

    Bernard Lebow, Sign Works Group, Inc.

    Michael Pollack, Sign Works Group, Inc.

    Amanda Azevedo, SimplexGrinnell LP

    Pedro Sifre, Simpson Gumpertz & Heger

    Peter Anderson, AIA, SMRT

    Alisa Kahn, Stantec Architecture

    Patrick Higginbottom, Starkweather & Shepley

    Rob Barresi, Starkweather & Shepley Insurance

    John Ablondi, State Electric Corporation

    Ron Koning, State Electric Corporation

    Blasdel Reardon, Strategic Enterprise Technology

    James Kolb, STV Incorporated

    Jeff Surette, Surette Creative

    Ariana Mansfield, TEC Systems Inc.

    Justin Amaral, Ted Gentry Associates, Inc.

    Ted Gentry, Ted Gentry Associates, Inc.

    Richard Fisher, The Costin Group

    Dennis Driscoll, The Driscoll Agency

    Jay Driscoll, The Driscoll Agency

    Gregg Nolan, The Nolan Group

    Albert Welch, III, The Welch Corp.

    David Welch, The Welch Corp.

    Richard Welch, The Welch Corp.

    Bernadette Lahey, Travelers

    Cyndi Armstrong, Travelers

    Dan Peck, Travelers

    Dan Peck, Travelers

    Hanh Hariprasad, Travelers

    Kristina Rossi, Travelers

    Nicole Solera, Unispace

    Gregory Kirshe, United Solutions

    Kamran Zahedi, Urbanica

    Marsha Miller, Vanderweil Engineers

    Kevin Doty, Victaulic

    Myles MacDonald, Victaulic

    Walter Rich, W. T. Rich Co., Inc.

    James Brosnan, Walsh Brothers, Inc.

    Ken White, Walsh Brothers, Inc.

    Mike Mallett, Walsh Brothers, Inc.

    Jason Gregoricus, Wentworth Institute of Technology

    Robbin Beauchamp, Wentworth Institute of Technology

    Sara Dell, Wentworth Institute of Technology

    Alice Sherman, Willis Towers Watson

    Jim Morgan, Worcester Air Conditioning, LLC

    Mike Brown, WSP Parsons Brinckerhoff

    Mike Comtois, WSP Parsons Brinckerhoff

    Steve Grant, WTW

    Ben Nossek, Zurich North America

    Benjamin Nossek, Zurich North America

    Lindsay Bahal, Zurich North America